Najnudniejsza sztuka na świecie?

           Przedstawiam Wam Kaffe Fassett – mistrza w …tkaniu, wydawałoby się najnudniejszej i najmniej interesującej formie sztuki.

                Kaffe rozpoczął karierę jako malarz w rodzinnej Kaliforni. Tęsknił jednak za starym światem, przybył więc do Wielkiej Brytanii w latach 60-tych. Podczas wycieczki pociągiem do Inverness poprosił pewną kobietę, żeby pokazała mu na czym polega tkanie. Tak mu się to spodobało, że odtąd nie rozstawał się ze swoimi przyborami tkackimi. Razem z projektantem mody Billem Gibbem, tworzy przełomowe projekty dla niego i domu mody Missoni. Jego pasja do koloru i wzoru wciąż się powiększała. Zaczął tworzyć  przy pomocy nowych mediów: pikowania, robieniu na drutach, mozaiki, placienia. Zinteresował się też malowaniem i projektowaniem tekstyliów. Kaffe właśnie obchodzi 50-lecie tworzenia, czego rezultatem jest seria warsztatów i wystaw, na których obejrzeć można wszystkie jego umiejętności.

Bez-nazwy-1

Źródło: Aberdeen Art Gallery & Museums

 

Poniżej filmik, na którym można przyjrzejć się dziełom artysty (niestety po angielsku). Mi niesmowicie podoba się żywiołowość prac Kaffe, wibrujące kolory i radość płynąca z jego szuki.

 

 

Bez-nazwy-2

Źródło: Aberdeen Art Gallery & Museums

Bez-nazwy-4

Źródło: Aberdeen Art Gallery & Museums

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s